Věra Frolová

Terapeut TČM

Jsem vystudovaná lékařka. Pocházím z Brna, ale studium medicíny jsem absolvovala v Hradci Králové na lékařské fakultě Karlovy univerzity, k tomu jsem vystudovala zároveň i vojenskou medicínu na Fakultě vojenského zdravotnictví. Poslední roky pracuji jako praktický lékař pro dospělé.

V rámci svých vlastních potíží se zdravím po velkém vypětí studijním, pracovním a mateřském jsem se začala zajímat o způsoby léčby a nápravy zdraví jiným než klasickým způsobem, který mi nikdy k srdci moc nepřirostl. Náhodou jsem se setkala s panem doktorem,který praktikoval tradiční čínskou medicínu a tato cesta mě okamžitě velmi okouzlila. Ihned jsem se rozhodla poznat její tajemství a dala se na dlouhou cestu za poznáním. Postupně jsem se nejen naučila velké části vědění o tradiční čínské medicíně, ale také jsem pochopila, že způsob mého myšlení a přístupu k životu není ideální. Východní filosofie a myšlenky mě oslovily jako nic předtím. Nacházela jsem v tom útěchu a způsob, jak žít život o mnoho lehčeji a logičtěji. Nacházela jsem odpovědi na svoje otázky a ocitla se jakoby doma v osobním nastavení. Někdy vzorce myšlení a chování tak, jak nám to nastavuje naše okolí a morální normy společnosti, nejsou pro nás ideální a nutí nás žít život, který nám nevyhovuje. A to v nás vyvolává nejrůznější disharmonie  a problémy, protože nežijeme v souladu sami se sebou. Ve svojí praxi se snažím pomáhat pacientům vždy tou nejlepší cestou. Pro někoho není alternativní medicína vhodná, protože k ní nemá vztah ani důvěru, nebo prostě jeho zdravotní potíže lépe řeší klasická západní medicína. Nikomu nikdy nic nevnucuji, nechávám na každém, aby si vybral. Neboť to, co je nám blízké, je pro nás dobré.

 

Nejvíce se věnuji aplikaci akupunktury a doplňuji léčbu bylinnými směsmi. Velmi mě ale zajímá i problematika psychosomatiky a psychologie nemoci. V rámci studia TČM jsem absolvovala řadu seminářů na téma dietetiky, psychiky, baňkování, fytoterapie a dalších témat nejenom o léčení, ale o celkovém přístupu k životu. Chápání nemoci v celé šířce mi usnadňuje i znalost západní medicíny a její teorie, ačkoliv s diagnostikou v TČM příliš nesouvisí. Celá řada řešení problému cestou západní medicíny mi nepřijde ideální.

 "Někdy vzorce myšlení a chování tak,

jak nám to nastavuje naše okolí

a morální normy společnosti,

nejsou pro nás ideální a nutí nás žít život,

který nám nevyhovuje."

Květy zdraví

areál Salon Bellis

Křenová 59

602 00 Brno

kvetyzdravi@gmail.com

www.kvetyzdravi.cz